Wetrok Polish, 5l 17407
Etusivu > Siivousaineet > Lattianhoitoaineet > Puulattiavahat
Kovaa kulutusta kestävä lattiavaha Wetrok Polish sopii erityisesti puulattioille ja puutyyppisten lattioiden (korkki) suojaukseen. Tuote ei sovellu ulkokäyttöön tai märkätiloihin.
OMINAISUUDET :
· polymeeri- ja vahapohjainen
· matta tai silkkimatta
· vesihöyrydiffuusio säilyy
· muodostaa kiillotettavan vedenkestävän suoja-/hoitokalvon
· miedosti hajustettu
Pinnoitus (suojakäsittely)
Lattianpäällysteessä ei saa olla vanhoja pintakäsittelykerroksia, ja sen on oltava puhdas ja kuiva (jäännöskosteus < 3 %, CM-mittausmenetelmä). Lattianpäällyste on pyyhittävä nihkeällä/imuroitava. Levitä suojatuotetta lattialle alue kerrallaan kaksi tai kolme ohutta kerrosta.
Anna lattian kuivua hyvin kerrosten välillä (väh. 60 min). Kun lattia on kuiva (2–3 päivän kuluttua), kiillota se tarvittaessa kiillotuslaikalla.
Sumutepuhdistus
Poista irtolika, pyyhi nihkeällä / imuroi. Suihkuta hieman puhdistusliuosta ja työstä se heti pyörivin liikkein yhdistelmäkoneella ja punaisella laikalla. Käännä tai vaihda laikka ajoissa.
Kuivakiillota tarvittaessa.
Tuoteseloste :
Polymeerit, Vahat, emäsliukoiset hartsit,
Liuotinaineet, Tensidit, Hajusteet, säilöntäaineet
pH-arvo (Tiiviste): 7.5–8.5

















































































